Mówimy o pladze, czy epidemii, gdy wskaźnik przekracza 50 % społeczeństwa. Wskaźnik ten jest dużo wyższy, jeśli chodzi o rozwody. Adwokat z kancelarii www.chcerozwodu.info jest bardzo zaniepokojony tym zjawiskiem, które sięgnęło w Polsce nawet 67 % nowo zawieranych małżeństw. Najbardziej dotyczy to dużych miast takich jak Lublin. To przykre, że rozpada się tyle rodzin, niezależnie od stażu i miejsca zamieszkania. Środowisko adwokatów z Lublina zna temat od podszewki, a raczej od kuchni, bo przecież tam właśnie rozgrywają się rodzinne dramaty. Niech kilka szczegółów na temat rozwodów będzie tematem do refleksji par małżeńskich.

  • Lublin, rozwody, adwokat.

    Rekordowymi wynikami zdziwiłby się niejeden adwokat: rozwody małzeństw poniżej 24 roku zycia są na pierwszym miejscu : 45 % panów i aż 66 % pań. Lublin to miasto młodych ludzi, więc te te statystyki dotyczą go w szczególności.

  • Zdrada i niezgodność charakterów to najczęstsze przyczyny rozpadu związku.

  • Lublin jest sąsiadem miasta rekordzisty w ilości orzeczeń rozwodowych – Radomia.

 

Z wysokich statystyk nie cieszy się nikt, nawet adwokat. Rozwody to ludzkie tragedie, rozbite rodziny, nieszczęśliwe dzieci. Misją niełatwego zawodu prawnika rodzinnego jest przeprowadzenie rozstania w możliwie spokojny, kulturalny i godny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *