Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak cena złota jest zależna od kursu dolara. Uncja tego cennego kruszcu kosztuje czysto teoretycznie tyle samo w Krakowie, Londynie, Berlinie i Pekinie. Jest ona podawana na Londyńskiej giełdzie. Jednak jest podawana w dolarach! To oznacza, ze kurs dolara wpływa na to ile zapłacisz za złoto. Kraków, Katowice, Warszawa, sklepy online – cena tego kruszcu w każdym miejscu w Polsce jest zależna od kursu dolara. Warto o tym pamiętać gdy korzystasz ze strony www i zamierzasz sprzedać, lub kupić złoto.

 

Często już w momencie zakupu tego kruszcu w złotówkach, lub dolarach można wiele zarobić, lub stracić. A nikt nie ogranicza Cię na wolnym rynku do kupowania złota np. w Krakowie, w konkretnej walucie. Dlatego żeby inwestować, trzeba posiadać wiedzę teoretyczną.

 

Ponadto warto pamiętać o tym, że kurs złota jest silnie powiązany z dolarem. Gdy cena dolara rośnie, to tego metalu szlachetnego maleje. W drugą stronę działa to tak samo. Jeżeli ktoś chce na poważnie zająć się inwestycją w ten kruszec, to w większych miastach jak Kraków otrzyma dostęp do różnych doradców inwestycyjnych, z których pomocy może skorzystać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *